Hydrolat z czystka – korzyści stosowania

Jeśli od dłuższego czasu szukasz produktu, który przywróciłby Twojej skórze blask, to nie musisz szukać daleko. W takiej sytuacji świetnie sprawdzi się hydrolat z czystka. To naturalna i sprawdzona woda roślinna, która przyda Ci się w codziennej pielęgnacji.

Czym jest hydrolat?

Hydrolat to woda podestylacyjna, która oddzieliła się od olejku eterycznego. Powstaje podczas procesu pozyskiwania olejku. To właśnie w hydrolacie gromadzą się cenne wartości odżywcze, pomocne w codziennej pielęgnacji. Niekiedy hydrolat potrafi zachować zapach, jednak w większości przypadków go nie posiada. Według naukowców hydrolaty świetnie sprawdzają się przy problemach skórnych oraz przy pielęgnacji włosów.

Czystek – ziele o wielu twarzach

Niegdyś wiele osób kojarzyło go tylko w postaci herbatki, dziś czystek pojawia się również w wielu kosmetykach. Ma właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne, antyalergiczne. Może także oczyszczać organizm z toksyn. Niektórzy twierdzą, że wpływa również na naszą młodość. Przedłuży młodość naszej skóry i zapobiegnie wszelkim problemom z nią związanym. Ponoć może także zapobiegać powstawaniu zmarszczek. Sprawdza się również przy alergiach, opryszczce czy grzybicy. Osoby z cholesterolem koniecznie powinny po niego sięgnąć, bowiem blokuje utlenianie się złego cholesterolu we krwi. W ten sposób zapobiega miażdżycy.

Hydrolat z czystka – działanie

Podstawową funkcją hydrolatu z czystka jest nawilżanie skóry. Ponadto świetnie oczyszcza pory i ładnie je ściąga. Po dłuższym stosowaniu nasza cera nieco się rozjaśni. Jeśli kiedykolwiek mieliśmy problemy z trądzikiem, to dzięki hydrolatowi ślady po nim zupełnie znikną. Z czasem skóra zyska promienny i zdrowy wygląd.

Hydrolat z czystka doskonale sprawdzi się u osób, które zauważyły, że ich skóra robi się szara i przemęczona. Będzie też pomocny przy porannej opuchliźnie oczu. Skóra podatna na wypryski i stany zapalne z pewnością będzie nam wdzięczna za dłuższe stosowanie.

Stosowanie hydrolatu jest bardzo proste. Najlepiej sprawdza się poranna i wieczorna pielęgnacja, bowiem tylko wtedy osiągniemy najlepszy i trwały efekt. Nie potrzebujemy żadnych płatków kosmetycznych. Wystarczy wklepać kosmetyk w skórę, aby zadziałał prawidłowo.

Hydrolat z czystka to doskonała opcja dla zmęczonej i pozbawionej kolorytu skóry. W ten sposób szybko pozbędziemy się niedoskonałości bądź zamaskujemy ich dawne ślady. Również podczas gorszych dni oznaki zmęczenia szybko znikną. Wystarczy regularnie stosować kosmetyk. Z pewnością poranna i wieczorna pielęgnacja przyczynią się do pięknej, wypoczętej i zadbanej skóry twarzy. To nasza najlepsza wizytówka!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *